logo

برای تجربه همکاری لذت بخش با یک تیم حرفه ای حتماً با ما تماس بگیرید

jQuery(".tho-auto-off input").focus(function(){ jQuery(this).attr('autocomplete', 'off'); });

ما در این مقاله با دادن اطلاعات کامل در رابطه با بهترین چوب برای ساخت کابینت آشپزخانه، به شما کمک می کنیم تا بهترین گزینش را برای کابینت آشپزخانه جدید داشته باشید. در واقع اگر شما طرفدار سبک های چوبی برای منزل خود هستید، باید بگوییم که حتما در نوع انتخاب چوب آن دقت کنید. در بازار کابینت سازی انواع گوناگونی از کابینت های چوبی را داریم، که شما قادرید نسبت به نوع رنگ بندی چوب آن به انتخاب کابینت مد نظرتان بپردازید. کابینت های چوبی به طور معمول دو نوع هستند، چوبی طبیعی و روکش چوب (مصنوعی) که دارای دو قیمت کاملا متفاوت می باشند که در ادامه توضیح خواهیم داد.

 

بهترین چوب برای ساخت کابینت آشپزخانه

بیشتر بخوانید: کابینت سنتی چیست؟

 

انواع چوب برای ساخت کابینت آشپزخانه

 

انواع نقش های کابینت چوبی

چوب هایی با نقش ثابت دارای یک نواختی ظاهری هستند و علاوه بر آن رنگ چوب های دارای نقش ساده هم دارای رنگ یکنواختی می باشد. انواع چوب با نقش ساده اعم از: چوب صنوبر، چوب انجیلی، چوب درخت گلابی و… می باشد، که جزو بهترین چوب برای ساخت کابینت آشپزخانه هستند.

این گونه از چوب دارای نقش های گوناگونی می باشد، که هر کدام نسبت به نوع طبیعتی که در آن رشد کرده است تفاوت دارد. انواع چوب دارای نقش اعم از: راش، بلوط، گردو و… می باشد.

 

انواع نقش های بر روی کابینت چوبی

بیشتر بخوانید: روش متراژ و محاسبه کابینت چیست؟

 

عوامل مهم در انتخاب بهترین چوب برای ساخت کابینت آشپزخانه

باید بدانید که رنگ آمیزی کابینت با چوب طبیعی، به هیچ عنوان ثابت نخواهد ماند و بر اثر گذر زمان و همچنین تابش نور مستقیم خورشید تغییر پیدا خواهد کرد. بنابراین برای جلوگیری از بروز آن باید تدبیری اندیشید، در واقع استفاده از رنگ بر روی چوب طبیعی باعث طول عمر رنگ آن می شود و دیگر با تغییر آن مواجه نخواهید شد. البته باید توجه داشته باشید که نوعی از رنگ را انتخاب نمایید که، دارای کیفیت بالایی باشد.

هر چوبی متناسب با نامش دارای یک سری ویژگی هایی می باشد که بهترین چوب برای ساخت کابینت آشپزخانه چوبی است که، که خطوط بر روی چوب یکی از این ویژگی ها است. خط های هر چوب متفاوت از یکدیگر است، ممکن است یک چوب دارای رگه های شلوغ باشد و چوب دیگر دارای رگه های کمتری باشد. شما میتوانید مطابق با سلیقه خود چوب با رگه شلوغ و یا کم را انتخاب نمایید.

استفاده از لمینت در کابینت سازی

بهترین چوب برای ساخت کابینت آشپزخانه، لمینت می باشد. به طور کلی با فشرده شدن سه لایه لمینت به هم، یک لایه ی ضخیم پدید می آید. حال با ادغام لایه بسیار نازک چوب، یک لایه ی رنگ شده، یک لایه بسیار شفاف و در نهایت یک لایه محافظ کننده میتوان بهترین نوع کابینت را ساخت. البته با دادن گرمای زیاد فقط قادر به متصل نموندن این لایه ها هستیم. در واقع استفاده از لمینت باعث کاهش قیمت کابینت چوبی می شود و معمولا از آن در درب های کابینت و سطح های خارجی و داخلی آن استفاده می شود.برای اطلاع از قیمت انواع کابینت آشپزخانه بر روی لینک کلیک کنید.

 

استفاده از لمینت در کابینت سازی

بیشتر بخوانید: کابینت روستیک چیست؟

نتیجه گیری

اگر شما قصد خرید کابینت با تاپ ترین کیفیت دارید و همجنین دنبال کابینت لوکس آشپزخانه هستید، پیشنهاد می شود با مطالعه بهترین چوب برای ساخت کابینت آشپزخانه، رنگ هایش، مدت زمان ماندگاری، کیفیت و… انتخاب درست را برگزینید.

ارائه زیباترین و خاص ترین قالب های کابینت موجود در سطح بازار، توسط مجموعه سلام هنر چوب انجام میگیرد. در صورتی که مایل هستید آشپزخانه تان منحصر به فرد باشد، باید به دنبال کابینتی منحصر به فرد باشید، زیرا کابینت است که فضای آشپزخانه را صمیمی می کند. مجموعه سلام هنر چوب منحصر به فردترین ها را به شما هدیه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *