logo

برای تجربه همکاری لذت بخش با یک تیم حرفه ای حتماً با ما تماس بگیرید

jQuery(".tho-auto-off input").focus(function(){ jQuery(this).attr('autocomplete', 'off'); });

یکی از مهم ترین و کاربردی ترین متریالی که در دکوراسیون داخلی منزل، آشپزخانه و مبلمان مورد استفاده قرار میگیرد ام دی اف است. معمولا هنگام ساخت انواع کابینت ها، از ام دی اف خام استفاده میکنند. در واقع ام دی اف ملامینه ،از ام دی اف خام تشکیل شده است که بر روی آن روکش ملامینه زده شده است. این نوع ام دی اف دارای مقاومت و استحکام بسیار زیادی در برابر رطوبت ،افزایش دما و خط و خش می باشد. ام دی اف ملامینه ،دارای زیبایی ظاهری زیادی می باشد و شما میتوانید در دکوراسیون داخلی منزل خود از آن استفاده کنید. تفاوت اصلی بین ام دی اف و ملامینه این است که ،کابینت ملامینه دارای خاصیت فرم پذیری و مقاومت و استحکام زیاد در برابر رطوبت، فشار و حرارت می باشد. مزییت اصلی کابینت ملامینه این است که نوار برای لبه های کار، هماهنگ با سطح آن چسبانده می شود. کابینت ملامینه از نظر قیمتی بسیار مقرون به صرفه و ارزان می باشد. در واقع مغزی اصلی کابینت ملامینه ام دی اف می باشد و تفاوت اصلی بین کابینت ام دی اف و کابینت ملامینه در نوع روکش به کار رفته بر روی ام دی اف خام می باشد.

ورق ام دی اف چیست؟

ام دی اف یکی از پر کاربردترین مصنوعات چوبی برای ساخت کابینت لوکس آشپزخانه به حساب می آید.اکثر اوقات از ورق های خام ام دی اف ،برای تولید کابینت ،مبلمان و دکوراسیون داخلی استفاده نمی شود و این موضوع تفاوت کابینت ملامینه و ام دی اف می باشد.معمولا بر روی ورق های خام ام دی اف روکش زده میشود و بعد از چسبانده شدن کامل روکش مورد نظر ،آماده مصرف می باشد.در واقع ام دی اف از خرده چوب های متراکم شده پدید می آید که مهم ترین تفاوت کابینت ملامینه و ام دی اف می باشد.دلیل اصلی قابل استفاده نبودن ام دی اف خام ،این است که دارای مقاومت بسیار کم است و نسبت به رطوبت و تغییر دما حساس می باشد.ام دی اف خام فاقد هرگونه زیبایی می باشد و برای قابل استفاده شدن حتما باید بر روی آن روکش چسبانده شود.

 

ورق ام دی اف چیست؟

مزییت های ام دی اف:

ورق ملامینه چیست؟

ورق ام دی اف، یکی از انواع روکش های به کار رفته بر روی ورق خام ام دی اف می باشد. ورق های ملامینه در طرح ها و رنگ های متنوع بسیاری موجود می باشد.علاوه بر آن در ضخامت های متفاوت نیز موجود می باشد. ورق های ملامینه یکی از کاربردی ترین نوع پوشش در کابینت آشپزخانه جدید می باشد.

 

 

ورق ملامینه چیست؟

مزییت های روکش ملامینه:

تفاوت ویژی های کابینت ملامینه با کابینت ام دی اف:

کابینت های ملامینه نسبت به کابینت های ام دی اف دارای وزن کمتری می باشد.پس کابینت های ام دی اف نسبت به ملاممینه سنگین تر می باشد.

کابینت های ام دی اف نسبت به کابینت های ملامینه در مقابل حرارت مقاوم تر می باشند.

کابینت های ملامینه نسبت به کابینت های ام دی اف در مقابل رطوبت بسیار مقاوم می باشند.

کابینت های ام دی اف نسبت به کابینت های ملامینه قابلیت ابزار خوری و تغییر شکل راحت تر و بهتری دارد.

 

تفاوت ویژی های کابینت ملامینه با کابینت ام دی اف

نتیجه گیری:

در این مقاله تقریبا بیشتر تفاوت کابینت ملامینه و ام دی اف به طور کامل گفته شد. شما میتوانید با دانستن ویژگی ها و مزییت های کابینت ام دی اف و کابینت ملامینه ،کابینت مورد نظر خود را انتخاب کنید.طبق توضیحات داده شده، نمیتوان بیان کرد که کدام کابینت بر دیگری برتری دارد. زیرا هر کدام از کابینت ها نسبت به متریال به کار رفته در آن ،دارای یک سری مزییت ها می باشد.

سابقه کاری و نمونه های کاری بسیار زیاد و با کیفیت موجود در شرکت سلام هنر چوب ،این اطمینان را به شما میدهد تا ،با خیال راحت به انتخاب کابینت مورد نظر خود بپردازید. شما عزیزان میتوانید قیمت انواع کابینت آشپزخانه را در سایت شرکت سلام هنر چوب مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *