logo

برای تجربه همکاری لذت بخش با یک تیم حرفه ای حتماً با ما تماس بگیرید

jQuery(".tho-auto-off input").focus(function(){ jQuery(this).attr('autocomplete', 'off'); });
سونا خشک آماده

سونا خشک آماده

ساخت و کشف سونای خشک توسط یونان باستان میباشد، طراحی سونای خشک به شکل های مختلف  و حتی با نام های گوناگون طراحی و تولید شده است. از لحاظ واژه کلمه سونا یکی از کلمات فنلاندی میباشد که به معنی حمام های سنی در کشورشان میدانند. با توجه به صحبت هایی که شده هر کشور نام و شکل مخصوص خودش را دارد.

نحوه طراحی و ساخت سونا خشک چگونه است؟

سونای خشک به شکل های گوناگون در یک اتاقک ساخته میشود که دیواره های آن کاملا چوبی میباشد. یکی از متدال ترین استفاده از این سوناس خشک داشتن پله های چوبی خشکی میباشد که میتوانید با استفاده از این سونای خشک دراز بکشید تا تمامی مواد اضافه بر روی پوستتان پاکسازی شود و همچنین آّ های موجود بر روی بدنتان را کامل خشک کنید. با توجه به اجاق گرمی که در گوشه ای از سونای خشک وجود دارد باعث شده تا به عنوان محیط را کامل معتدل سازی کند.

همچنین بر روی این اجاق‌ها از سنگ استفاده می‌شود، این دستگاه هوای موجود در اتاقک چوبی را گرم کرده و موجب گرم شدن سنگ های روی آن می‌شود. سپس در این اتاقک، هوایی گرم و خشک جریان پیدا می‌کند که با ریختن مقداری آب بر روی سنگ‌های داغ، علاوه بر افزایش رطوبت هوای اتاقک سونا، دمای آن را نیز کمی بالا برد. در برخی از مواقع مواد مختلفی مثل اسانس  (نعناع و اکالیپتوس ) که بسیار متداول هستند، برای معطر کردن هوای داخل  سونای خشک استفاده می‌شود. بدن انسان در سونای خشک در روند  هوای بسیار گرم و خشک قرار دارد در سونا خشک دمایی بین 80 الی 100 درجه سانتی گراد در گردش است و رطوبت هوا در آن 5 درصد است به همین علت میتوان اتاق سونا را با گرمای خشک بیایان مقایسه کرد. در داخل اتاق سونای خشک عایق کاری انجام میشود تا بتوان در هزینه و مصرف انرژی صرفه جویی کرد. تمامی سوناها دارای یک منبع گرمایی هستند، که از پایه با برق، گاز، و یا گازوئیل کار می‌کنند. در کشورهایی که هزینه برق بالاست مانند ایران از هیترهای برقی کمتر استفاده می‌شود و معمولا مشعل های گازی استفاده می‌شود.

البته باید توجه داشته باشید که فراهم کننده این نوع از ارزش که هزینه اولیه نصب کوره های گازی و همچنین هیتر های سنگی میباشد. در کنار کوره های فولادی و یا چدنی از تجهیزات زینتی مثل آجر، سنگ های گران قیمت استفاده کنید تا فضای اتاق را زیبا تر کنید و همچنی از برخرود سونا مسقیم با بدن جلوگیری شود. در اتاق های سونا دریچه هایی به شکل مختلف وجود دارد که گرمای زیادی بر داخل سونا نفوذ کند. همانطور که میدانید دمای داخل سونا به وسیله یک ترموستات کنترل و تنظیم میشود که با کمتر شدن گرما شروع به فعالیت میکند و در صورت کافی بودن گرما قطع میشود. معمولا رطوبت در داخل سونا غیر قابل کنترل میباشد و نمیتوان کنترل کرد یکی از دلایل اصلی رطوبت میتواند باز و بسته کردن در باشد همچنین با کمتر شدن دما رطوبت زیادی به وجود می آید و حال شما میتوانید با هدف تعریق بدن مورد استفاده قرار بگیرید.

سونا خشک آماده

برای اطلاع از قیمت این محصول به شماره 09121076269 تماس بگیرید.

مراحل ساخت سونا خشک ثابت چگونه است؟

پس از آنکه سونای خشک خود را تهیه و طراحی کردید میتوانید با خریداری کردن وسایل مورد نیازتان از آن استفاده کنید، برای ساخت سونای خشک خود بهتر است ابتدا سازه خود را بسازید. یک اتاق سیمانی برای ساخت سونای خشک به تنهایی کافی میباشد، البته باید توجه داشته باشید که اتاق سونایی که مدنظرتون میباشد فقط با سیمان ساخته نمیشود و میتوانید برای شیک تر و جلوه دادن به اتاقکتان از چوب های ترموود استفاده کنید که کاملا به صرفه و هزینه ناچیزی دارد. در مرتبه بعدی برای انجام سونا خشک استعمال از چوب های طبیعی مدل روسی یا چوب های ترمووود برای چوبکاری است. چوبکاری سونا به صورت خود به خود به چند دسته تقسیم میشود: نصب چوبهای زیر کاری، عایقکاری و همچنین چوبکاری. پیش از چوب کاری داخل سونا خشک باید حتما اسکلت بندی کنید تا از استحکام بالایی برخوردار باشد از جمله میتوان به صندلی ها اشاره کرد که به صورت حتمی باید دارای استحکام بالایی باشد. بعد از استحکام سازی باید به صورت حتمی چوبکاری صورت بگیرد، برای بسیاری از افراد سوال پیش میاد که چوبکاری های سونا چه گونه صورت میگیرد؟ به دلیل اینکه پوست بسیار ظریف میباشد این چوبکاری های صندلی به گونه ای نرم و صاف صورت میگیرد تا باعث هیچگونه عوارض و زبری نشود . چوب های ترموود و روسی به دلیل استقامت و نرمی بالایی که دارند بهترین گذینه برای استفاده از سونای خشک میباشد. چوب های مورد استفاده برای دیواره های سقف سونا مورد نظرتان باید حتما ضخیم باشد که با توجه حرارت، رطوبت و گرمای زیادی که دارد باید ترک خوردن و شکستن نشود. همچنین ضخامت چوب های زمین و نیکمت ها به دلیل راه رفتن و همچنین نشستن، باید نسبت به چوب های دیوار ضخامت بالا تری داشته باشد. یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید درب های سونای خشک است که به دلیل گرمای بالای داخل بهتر است که از جنس چوب باشد اما در صورتی که کارفرما گرایش به درب شیشه ای داشت میتوانند از این نوع درها استفاده کنند، توجه داشته باشید که این نوع درها هیچگونه قفلی ندارند و با به آسانی با فشار دست باز میشود.

مراحل ساخت سونا خشک ثابت چگونه است؟

بعد از اتمام چوبکاری نوبت رنگ کاری میشود. یکی از مهم ترین و اصلی ترین قسمت های اتمام کار رنگ کاری روغن بر روی چوب ها میباشد، اما اگر شما تمایلی به رنگ دیگری دارید میتوانید از رنگ دیگ ای برای چوب های نیمکت و همچنین دیواره ها استفاده کنید. برای انجام این کار زیر سازی های زیادی صورت میگیرد که مرحله ی بعدی برای اتمام کار نصب کردن موره میباشد . این کوره به عنوان قلب سونا نامیده میشود که باعث میشود راندمان این کوره باعث رضایتمندی و بالا رفتن کیفیت سونا شما شود. چنانچه کارکرد این کوره ها مناسب و به درستی کار نکند به جای سونا خشک مبدل به یک کلبه چوبی میشود.وجود کوره در سونا بازه زمانی بین 30 تا45 دقیقه فضای محیط را گرم و مرطوب میکند، از این رو باید حتما در انتخاب هیتر و یا کوره خود دقت بسیار زیادی داشته باشید.

انواع گرم کننده های استفاده شده در سونا خشک

1- هیتر یا کوره های یرقی مورد استفاده در سونا تشکیل شده از المنت میباشد که به همین علت یک نوع منشا گرمی محسوب میشود. این حرارت ها به صورت تمیز و یک دست کار میکند ولی به علت اینکه در کشورمان ارزش زیادی دارد به همین علت هزینه بالایی نیز دارد، که حتی کسانی که میخواهند از این محصول خریداری کنند تا نهایت امکان تلاش میکنند تا از منبع گرمایشی دیگری استفاده کنند. بهتر است که در هنگامی که میخواهید المنت های برقی خود را به کار بگیرید به یک سری از نکات توجه کنید تا باعث بروز مشکل نشود. یکی از نکات بسیار مهمی که باید به آن توجه بسیاری کنید کابل های کوره میبادش که به دلیل گرمای زیادی که دارد باید با روکش ضخامت بالا مورد استفاده قرار بگیرد.

2 – برای گرمایش سونا بیشتر کارفرمایان از سوخت های فسیلی استفاده میکنند که با توجه به انرژی های دیگر از نظر اقتصادی بسیار کاربردی تر میباشد. سیستم های گرمایشی به این شکل اکثرا به صورت استوانه ای در سونا قرار میگیرد. یک  لوله و یا دودکش باید در سونای خود نصب کنید تا تمامی سوخت ها به بیرون برود. با توجه به قانون هایی که در نظر گرفته شده است هر گونه سوخت در داخل سونای خشک ممنوع میباشد، به همین علت در صورتی که از کوره های گازی استفاده میکنید باید حتما مشغل گاز داشته باشید که تمامی مواد سمی از سونا خارج شود. بهتر است که قبل از اینکه سونای خود را اجرا کنید به یکی از دیواره ها مشعل اضافه کنید و همچنین زمانی که میخواهید از کوره های گازی در سونا استفاده کنید بهتر است که از دودکش های مناسبی بزرگی استفاده کنید تا تمامی گاز های تولید شده از این لوله ها خارج شود. زمانی که از هیتر یا کوره استفاده میکنید بدون هیچگونه دردسری در داخل سونا قرار میگیرد و هیچگونه مواد سمی از خود تولید نمیکند.

انواع گرم کننده های استفاده شده در سونا خشک

برای مشاوره درباره خرید سونا خشک تماس بگیرید 09121076269 

تذکراتی در مورد اجزای مختلف سونا خشک

زمانی که قصد تولید سونای خشک را دارید بهتر است که از چوب های روسی و یا ترموود استفاده کنید که به صورت لمه سونایی تشکیل شده است . این لمه های موجود در چوب به درون هم رفته و به چوب زیر سازی به دیوار های سونا نصب خواهد شد. نیکت های چوبی سونا همیشه به صورت طبقه ای که اکثرا دو میباشد ساخته میشود. چوب هایی که در سونای خشک مورد استفاده قرار میگیرد هیچگونه شیره ندارد ختی برای نرم شدن این چوب ها اکثر کارفرمایان از روغن استفاده میکنند.

تذکراتی در مورد اجزای مختلف سونا خشک

لمه های استفاده شده در سونا اکثرا به ضخامت 17 میلیمتر میباشد اکثرا در رنگ کاری سونای خشک از رنگ های معمولی استفاده میشود اما به دلیل گرمای بسیار زیادی که در این محیط وجود دارد این نوع رنگ ها ممکن است باعث بروز بیماری و به خطر انداختن سلامت بدن میشود که برای جلوگیری از این مشکل بهتر است که از رنگ استفاده نکنید برای جایگذین بهتر است از روغن سونا استفاده کنید. یکی از نکاتی که بهتر است به آن توجه داشته باشید بهتر است که برای عایق درویاره های سونا از یونولیت استفاده کنید. همچنین در صورتی که مشکلی بروز آمد بهتر است یک درب که به صورت بیرون باز میشود استفاده کنید . قبل از اینکه هیتر خود را نصب کنید بهتر است که از سیم هایی که ضخامت بالایی دارند استفاده کنید. هیتر های برقی به علت اینکه فشار و گرمای زیادی را طاقت میاورد به همین دلیل بهتر است که یک محفظه مخروطی شکل قرار گیرد که هیچگونه عوارضی برای چوب های داخل سونا نداشته باشد.

استفاده‌ی زیاد از سونای خشک و سلامتی قلب شما

استفاده کردن از سونای خشک یکی از روش هایی میباشد افراد با استفاده از آن میتوانند تمامی سموم بدنشان را خارج کنند و باعث لاغری بدنتان شود که حتی با استفاده مکرر به مدت دو بار در طول هفته باعث میشود تا بدنتان در سلامت کامل به سر ببرد. با اینکه ورزش کردن بر روی سلامت بدنتان بسیار کاربردی و مفید میباشد اما توجه داشته باشید که تعرق بیش از اندازه در هنگام سونا رفتن باعث دفع سموم بدنتان میشود. در کشورهایی که سرد و تاریک هستند مردم فعالیت کمتری دارند به همین دلیل اکثر این افراد چاق هستند و رفته رفته افسردگی صورت میگیرد و در نتیجه باعث بروز بیماری های قلبی میشود. به همین دلیل به علت آب و هوای سردی که دارند ارزش سونا خشک پایین می آید .

فواید استفاده از سونا خشک

۱-  آقایانی که در طول هفته به مدت دو الی سه بار از سونا استفاده میکردند درصدشان نسبت به کسانی که در طول هفته یکبار استفاده یمکنند و دچار بیماری های قلبی شده اند 22 درصد کاهش یافته است.

2- آقایانی که در طول هفته سه بار به صورت منظم از سونا خشک استفاده میکنند نسبت به آقایانی که فقط یک بار استفاده میکنند 63 درصد در برابر حمله های قلبی کمتر شده است.

3- مردن به خاطر حمله های قلبی در بین افرادی که تایم زیادی را که در سونا هستند مثل 15 دقیقه نسبت به افرادی که 10 دقیقه ای از سونا خارج میشوند 52 درصد کاهش داده است.

نتایج مطالعات دانشمندان در مورد فواید استفاده از سونا خشک

۴- بروز بیماری های سرخک در بدن یکی از دلایلی است که در مرگ و میر تاثیر بسیار زیادی دارد. حتی آقایانی که در طول هفته به مدت دو تا سه بار از سونای خشک استفاده میکنند احتمال مرگ و میر را 23 درصد نسبت به افرادی که فقط یک بار استفاده میکنند کاهش میدهد.

5- خطرهای بیماری سرخک در آقایانی که در طول هفته بیشتر از سه بار از سونای خشک استفاده میکنند تا 48 درصد نسب به افرادی که فقط یک بار استفاده میکنند کاهش پیدا میکند.

6- کمتر شدن مرگ های توسط حمله های قلبی نسبت به بیماری هایی که سرخرک به علت فشارخون، دیابت، سیگارکشیدن و همچنین پیری زودرس میباشد.

مشاوره رایگان درباره چویکاری سونا خشک

چند نکته مهم در مورد استفاده ایمن از سـونای خشـک

چند نکته مهم در مورد استفاده ایمن از سـونای خشـک

-در نظر داشته باشید که هر فردی در یک جلسه از سونای معمولی 450 گزرم تعریق میکند. این میزان تعریقی که در نظر گرفته شده است بسیار زیاد میباشد و تاثیر بسیار زیادی بر روی میزان آب بدن دارد .

-افرادی که دچار بیماری های قلبی، عروقی و فشار خون هستند و یا حتی پیشینه غش کردن دارند. باید از این تعریق بیش از اندازه در بدنشان جلوگیری کنند جز اینکه با پزشک خود مشورت کرده باشند.

– زمانی که بدنتان زیاد تعریق میکند بدن مقدار بسیاز زیادی الکترولیت های مفید مثال سدیم، پتاسسم و… را از دست میدهد، که باید به صورت حتمی این الکترولیت های مفید تامیین شود تا قلبی سالم و با ضربان قلب معمولی داشته باشید.

مجموعه ی سلام هنر چوب با بیش از سالها آزمودگی در حوضه ی کابینت آشپزخانه جدید، کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک، قیمت انواع کابینت آشپزخانه، کابینت آشپزخانه مدرن، کابینت آشپزخانه هایگلاس، کابینت لوکس آشپزخانه می توانید از گونه صفحه ی تماس با ما با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا شما را هدایت نمایند.

0
سال ارائه خدمات
0
پروژه اجرا شده

مقالات