logo

برای تجربه همکاری لذت بخش با یک تیم حرفه ای حتماً با ما تماس بگیرید

jQuery(".tho-auto-off input").focus(function(){ jQuery(this).attr('autocomplete', 'off'); });

از آنجایی که امروزه دیگر آشپزخانه ها به صورت بسته نمی باشند و اغلب آشپزخانه ها به صورت اپن بوده، در نتیجه باید برای زیبایی ظاهری آن تلاش زیادی کرد. نوع کابینت آشپزخانه جدید ، میتواند در زیبایی و جلوه ی خاص کل خانه تاثیر مثبتی داشته باشد. طراحی درست کابینت های یک آشپزخانه، سبب می شود از کمترین فضا درست ترین استفاده را بکند. حتی از آشپزخانه ای با متراژ کم هم، میتوان بهینه ترین استفاده را برای اجرای کابینت نمود. قرار دادن دکوری در آشپزخانه میتواند فضایی جذاب و خاص را برای شما رقم بزند. اگر کابینت های شما با ترکیب رنگی خنثی است، توجه داشته باشید با اجرای دکوری و چیدن اشیاء رنگی درون آن می توانید آشپزخانه ای خوش منظر برای خود رقم بزنید. در ادامه به انواع مدل دکوری کابینت آشپزخانه خواهیم پرداخت.

 

مدل دکوری کابینت آشپزخانه

بیشتر بخوانید: کابینت آشپزخانه دوطرفه

دکوری چیست؟

اجرا نمودن دکوری برای قرار دادن اشیاء و ظروف قیمتی و شیک در آشپزخانه می باشد. دکوری ها، هم میتواند به صورت فضایی بسته (که دارای درب است) باشد و هم به صورت طبقه بندی و بدون درب تعبیه شود. برخی اشیاء مربوط به آشپزخانه همانند: وسایل برقی، وسایل دکوراتیو، مجسمه و… میتواند در دکوری های به صورت طبقه بندی شده بدون درب قرار بگیرد. دکوری هایی با درب بسته هم، مخصوص چیدمان ظروف کریستال می باشد تا فضای آشپزخانه را جذاب کند.

 

انواع مدل دکوری کابینت آشپزخانه

 1. ویترین بدون درب

  ویترین های بدون درب، به دو صورت فلزی و چوبی قابل عرضه می باشد که نوع فلزی آن چند سالی می باشد که از بورس دکوری های مورد استفاده عموم خارج شده است، در صورتی که دکوری چوبی همیشه زیبا بوده و هیچگاه قدیمی نمی شود. به طور کلی دکوری های بدون درب از نظر قیمت، کاملا مقرون به صرفه می باشد، زیررا ظاهری کاملا ساده دارد و همانند کتاب خانه دارد. تعین ارتفاع دکوری بر عهده مشتری و همچنین پیشنهاد طراح داخل می باشد.

 2. ویترین با درب شیشه ای

  اغلب افراد برای سفارش دکوری، از مدل دارای درب استفاده میکنند، زیررا سبب می شود تا بر روی دکوری ها غبار ننشیند و آلوده نشوند. اما این سبک دکوری بخاطر درب که بر روی آن تعبیه شده است دارای قیمت تقریبا بالایی می باشد. این سبک دقیقا مناسب خانه های کوچک می باشد و دلیل آن هم به کار بردن شیشه بر روی درب می باشد، که سبب بزرگتر دیده شدن فضا می شود. برای دیدن انواع کابینت آشپزخانه مدرن بر روی لینک کلیک کنید.

 

نکات مهم هنگام چیدمان اشیاء درون دکوری کابینت آشپزخانه

 1. اشیائی که برای چیدمان دکوری در نظر گرفته اید کاملا باید با نوع سبکی که برای کابینت و نوع دکوراسیون منزلتان در نظر گرفته اید تطابق داشته باشد.
 2. اگر سبک آشپزخانه شما مدرن است یا فضای کمی در آشپزخانه خود دارید، سعی کنید از اشیاء کمتری برای چیدمان استفاده کنید.
 3. برای زیبا تر دیده شدن دکوری و همچنین چیدمان اصولی، سعی داشته باشید دکوری های سنگین وزن یا ظروف با ارتفاع زیاد را در طبقه وسط چیدمان کنید.
 4. ظروف با سایز کوچک، بهتر است در طبقه بالای دکوری چیده شود.
 5. سعی داشته باشید رنگ بندی را هنگام انتخاب ظروف برای چیدمان در دکوری رعایت فرمایید.

 

 

نکات مهم هنگام چیدمان اشیاء درون دکوری کابینت آشپزخانه

بیشتر بخوانید: بهترین چوب برای ساخت کابینت آشپزخانه

 

انواع درب به کار رفته شده در دکوری آشپزخانه

 

 دلیل نورپردازی در دکوری کابینت آشپزخانه

دلیل اصلی نورپردازی در دکوری آشپزخانه، بزرگتر دیده شدن فضای داخل دکوری و همچنین درخشش و جلا ظروفی که در آن چیده شده است می باشد. برای درخشش ظروف درون دکوری از لامپ هایی نظیر: هالوژن و ال ای دی به رنگ سفید استفاده می کنند.

 

نکات مهم قبل از در نظر گرفتن دکوری در آشپزخانه

از آنجایی که نقشه کشی هر آشپزخانه ای متفاوت از دیگری می باشد، بنابراین قبل از انتخاب دکوری باید به متراژ (بزرگ یا کوچک بودن)، مربع یا مستطیل بودن فضا، اپن یا درب دار بودن آشپزخانه، به کار بردن جزیره در وسط آشپزخانه و… توجه داشته باشید. علاوه بر این ها باید مشخص کنید چه تعداد دکوری میخواهید در آشپزخانه اجرا کنید.

 

نکات مهم قبل از در نظر گرفتن دکوری در آشپزخانه

بیشتر بخوانید: کابینت سنتی چیست؟

نتیجه گیری

اگر قصد اجرا کردن دکوری برای آشپزخانه خود دارید، پیشنهاد می شود ابتدا انواع مدل دکوری کابینت آشپزخانه را مشاهده کرده سپس به گزینش دکوری مناسب با آشپزخانه خود بپردازید. قبل از تصمیم برای اجرای کابینت دکوری باید حتما مساحت و طرز نقشه کشی آشپزخانه را در نظر بگیرید. برای اطلاع از قیمت انواع کابینت آشپزخانه روی لینک کلیک کنید.

خدمات ساخت و اجرای انواع کابینت در طرح ها و رنگ های گوناگون را در کوتاه ترین زمان ممکن از مجموعه سلام هنر چوب بخواهید. کارشناسان زبده ما با توجه به درخواست شما، بهترین سبک کابینت را با در نظر گرفتن فضای آشپزخانه تان معرفی کرده و سپس در کوتاه ترین زمان نتیجه ای عالی به شما تحویل می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *