logo

برای تجربه همکاری لذت بخش با یک تیم حرفه ای حتماً با ما تماس بگیرید

jQuery(".tho-auto-off input").focus(function(){ jQuery(this).attr('autocomplete', 'off'); });

شاید دغدغه شما این باشد که با داشتن آشپزخانه کوچک، قادر به انتخاب کابینت های شیک و یا دکور زیبا نیستید. اما باید بگوییم که با خواندن این مقاله تا انتها متوجه خواهید شد که مدل کابینت برای آشپزخانه کوچک، بسیار زیاد می باشد. تنها کافی است شما در نظر داشته باشید چه مجموعه ای برای تغییر در آشپزخانه خود انتخاب کنید. با انتخاب یک فرد متخصص و کاردان قادرید که، بهترین گزینه را برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک خود برگزینید. برای طراحی مدل دلخواهتان برای کابینت آشپزخانه جدید، میتوانید طرح های زیادی را مشاهده و سپس تصمیم به انتخاب آن بگیرید.

مدل کابینت برای آشپزخانه کوچک

بیشتر بخوانید: بهترین چوب برای ساخت کابینت آشپزخانه

انواع آشپزخانه کوچک:

 1. آشپزخانه کوچک باز
 2. آشپزخانه کوچک ال
 3. آشپزخانه کوچک اپن
 4. آشپزخانه کوچک خطی
 5. آشپزخانه کوچک جزیره

ویژگی های کابینت آشپزخانه کوچک ال:

آشپزخانه هایی به شکل ال، بسیار دلباز و از نظر ظاهری خاص هستند و به دلیل باز بودن فضا در اطرافش، دارای نورگیری و روشنایی زیادی می باشد و جزو کابینت برای آشپزخانه کوچک است. این سبک چیدمان کابینت، معمولا در آشپزخانه های کوچک که قسمت دیگر آن را دیواری تشکیل داده است اعمال می شود که اگر بر روی آن کابینت کار شود، فضا بسیار تنگ و کوچک تر می شود. کابینت های ال مانند، برای آشپزخانه های بسیار کوچک کارایی زیادی دارد. اگر در همین فضاهای کوچک از کابینت های زیاد استفاده شود، فضا به شدت تنگ و دل گیر خواهد شد. در این سبک کابینت بهتر است از سبک مدرن استفاده نمود تا کلاسیک، زیر را سبک مدرن بسیار ساده می باشد در نتیجه باعث بزرگتر دیده شدن فضا نیز می شود، در صورتی که کابینت های کلاسیک از نظر ظاهری شلوغ هستند و فضا را کوچک میکند.

ویژگی های کابینت آشپزخانه کوچک اپن:

در خانه هایی با آشپزخانه اپن، پیشنهاد می شود از فضای داخلی آن خلوت و مرتب باشد، به دلیل این که زیبایی آن در کل خانه تاثیر دارد. در واقع به کارگیری این سبک کابینت برای آشپزخانه کوچک، بسیار کاربردی و دارای مزایای مثبتی است. زیرا آشپزخانه های اپن به دلیل باز بودن فضای اطرافش با قسمت های دیگر خانه یکدست شده و باعث بزرگ دیده شدن فضای آشپزخانه می شود. برای اطلاع از قیمت انواع کابینت آشپزخانه بر روی لینک کلیک کنید.

ویژگی های کابینت آشپزخانه کوچک خطی:

یکی دیگر از پیشنهادات طراحی و اجرا کردن کابینت برای آشپزخانه های کوچک به کار بردن کابینت های خطی می باشد. در واقع در یک تعریف ساده اگر بخواهیم این نوع کابینت را توصیف کنیم، باید بگوییم به کابینت هایی که در یک خط و در یک دیوار حضور دارند، را کابینت خطی گویند. اجزای این سبک کابینت به این فرم است که تنها در یک جهت آشپزخانه به طرز خطی، کابینت به کار می رود. این گونه چیدمان به فضادار شدن آشپزخانه کوچک کمک بزرگی می کند.

ویژگی های کابینت آشپزخانه کوچک جزیره:

جایگاه قرارگیری جزیره، کاملا در وسط فضای آشپزخانه می باشد و به کاربردن در آشپزخانه، فضا را بسیار خاص و زیبا می کند. بعضی افراد مطابق با سلیقه خود بر روی جزیره، سینک ظرف شویی و یا گاز تعبیه میکنند. کارایی دیگر جزیره این است که شما میتوانید با چیدن تعدادی صندلی، از آن به جای میز غذاخوری استفاده نمایید.اگر در زیر جزیره، کابینت کار شود، بسیار جادار و عمیق می باشد و شما میتوانید وسایل زیادی را در این کابینت برای آشپزخانه کوچک قرار دهید. در آشپزخانه های کوچک به دلیل این که جزیره بسیار جاگیر می باشد، میتوان از آن به عنوان میز غذاخوری استفاده نمود و میز نهارخوری را از خانه حذف کرد.

ویژگی های کابینت آشپزخانه کوچک جزیره

بیشتر بخوانید: کابینت آشپزخانه پی وی سی

 

انواع کابینت برای آشپزخانه کوچک

نکات مهم هنگام انتخاب کابینت برای آشپزخانه کوچک

 1. از رنگ هایی (روشن) در آشپزخانه خود استفاده کنید تا فضا را بزرگ تر از آنچه هست نشان دهد.
 2. انتخاب رنگ های تیره برای آشپزخانه سبب می شود فضا را کوچکتر کند.
 3. در آشپزخانه های کوچک سعی بر این داشته باشید از کابینت های مدرن استفاده کنید تا با سادگی اش فضا را خلوت نشان دهد.
 4. از دستگیره های ظریف برای کابینت آشپزخانه کوچک استفاده نمایید.
 5. بهترین و مناسب ترین نوع کابینت برای آشپزخانه های کوچک، کابینت هایگلاس می باشد.
 6. برای بزرگ تر جلوه دادن آشپزخانه های کوچک، میتوانید از کابینت ممبران استفاده نمایید تا با رنگ های روشن خود فضا را بزرگ تر نشان دهد.
 7. در آشپزخانه های کوچک باید از کابینت هایی با طرح بندی ساده استفاده کرد، زیررا کابینت با ابزار خوری شلوغ فضا را دلگیر و کوچک تر نشان می دهد.

 

نکات مهم هنگام انتخاب کابینت برای آشپزخانه کوچک

بیشتر بخوانید: کابینت چوب راش چیست؟

 

نتیجه گیری

اگر در منزل خود آشپزخانه ای کوچک دارید، به شما پیشنهاد می شود از سبک کابینت آشپزخانه مدرن برای چیدمان و کابینت استفاده نمایید تا فضای شما را دلباز کند. سبک کلاسیک به دلیل شلوغ بودن چکش خوری، تاج، ستون و سر ستون ها باعث کوچک تر کردن فضا می شود و مناسب کابینت برای آشپزخانه کوچک نیست.

طراحی و دکوراسیون داخلی کابینت برای آشپزخانه کوچک خود را به مجموعه سلام هنر چوب بسپارید. اجرا و نصب انواع کابینت در مدل های بسیار متنوع و گوناگون با نازلترین قیمت در مجموعه سلام هنر چوب انجام می گردد. منتظر تماس تان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *