logo

برای تجربه همکاری لذت بخش با یک تیم حرفه ای حتماً با ما تماس بگیرید

jQuery(".tho-auto-off input").focus(function(){ jQuery(this).attr('autocomplete', 'off'); });

تعدادی از اشخاص برای کاهش هزینه های خرید، از کابینت های آماده یا پیش ساخته به عنوان کابینت آشپزخانه جدید استفاده می کنند یا همچنین برای افزایش سرعت روند انجام دکور توسط طراح، از این سبک کابینت بهره می ببرند. در صورتی که همچنین ذهنیتی درباره کابینت آماده بسیار اشتباه بوده و پس از گذر زمان مجبور به تعویض و تعمیر آن خواهید شد و مجبور به صرف هزینه های اضافی می شوید. این سبک کابینت از قبل ساخته شده و شما پس از خرید با کمک یک نصاب می توانید کابینت را نصب کنید. این سبک کابینت ها درست است که ابتدا با قیمت های به صرفه و پایین خریداری می شوند، اما در اثر گذر زمان و خورده شدن پیچ ها، بدنه ها و طبقه های کابینت مجبور به هزینه کردن مجدد و حتی بیشتر می باشید.

 

چرا کابینت آماده یا پیش ساخته نخریم؟

بیشتر بخوانید: کابینت کلاسیک چوبی موج نما چیست؟

کابینت آماده یا پیش ساخته چیست؟

کابینت های پیش ساخته از سابق طراحی، برش و در نهایت ساخته می شود. یعنی بدون توجه به مساحت و نوع طراحی داخلی آشپزخانه، یک سری کابینت از قبل ساخته شده و آماده قابل مصرف و فروش می باشد. این کابینت ها از نظر هزینه ای بسیار مناسب هستند و شما با هر بودجه ای قادر به خریداری آن می باشید. این کابینت ها در مدت زمان بسیار کوتاه قابل نصب کردن و آماده سازی برای استفاده می باشد.

انواع کابینت پیش ساخته

1. کابینت پیش ساخته ام دی اف
2. کابینت پیش ساخته های گلاس
3. کابینت پیش ساخته ممبران
4. کابینت پیش ساخته فلزی
5. کابینت پیش ساخته پی وی سی

 

انواع کابینت پیش ساخته

بیشتر بخوانید: کابینت چوب ملچ چیست؟

مزایای کابینت های آماده یا پیش ساخته

• از نظر قیمتی مقرون به صرفه می باشد.
• در مدت زمان بسیار کوتاه خریداری وآماده برای استفاده می باشد.
• رنگ به کار رفته بر روی این سبک کابینت بسیار درجه یک و عالی می باشد.
• نصب آن در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام پذیر است.
• در این سبک کابینت این امکان وجود دارد که هر زمانی مایل به تغیر مکان بودید، قابل استفاده مجدد می باشد.
• قابلیت تغیر در چینش دارد و مطابق با میل و سلیقه شما قابل چیدمان می باشد.

معایب کابینت های آماده یا پیش ساخته

• با توجه به متراژ متفاوت هر منزل، ممکن است کابینت از پیش آماده شده با مساحت فضای آشپزخانه شما مطابقت نداشته باشد.
• عدم هماهنگی رنگی کابینت های از پیش آماده شده با دکوراسیون و اشیاء داخل آشپزخانه
• عدم تطابق رنگ با متراژ آشپزخانه، زیر را در آشپزخانه هایی با متراژ کوچک از رنگ های روشن استفاده می شود و در آشپزخانه های بزرگ قادر به انتخاب رنگ تیره می باشید، زیر را استفاده از رنگ تیره در فضای کوچک باعث دلگیر و کوچکتر نشان داده شدن فضا می شود.
• کمبود تنوع رنگی در انتخاب طرح ها و رنگ ها، و شما قادر به انتخاب کابینت هایی هستید که در بازار موجود می باشد.
• چوب به کار رفته در این نوع کابینت، درجه یک نمی باشد و از هر نوع چوب و هر کیفیتی برای ساختن آن استفاده می شود.

رنگ و طرح کابینت های آماده یا پیش ساخته

رنگ و طرح جزو مهم ترین ویژگی های یک کابینت به حساب می آید، زیررا نمایان کننده زیبایی یک کابینت می باشد. رنگ کابینت می تواند باعث کوچک و یا بزرگ تر شدن فضای آشپزخانه شود. در کابینت های پیش ساخته تنوع رنگی پایینی داریم و حق انتخاب برای خریدار باز نمی باشد و تنها می توان از بین رنگ های موجود به انتخاب پرداخت. رنگ های مرسوم در این نوع کابینت شامل: کرم کمرنگ، کرم پر رنگ و قهوه ای می باشد. در کابینت از قبل آماده، تنوع بسیاری در طرح ها نداریم و فقط تعدادی طرح برای انتخاب موجود است.

 

رنگ و طرح کابینت های آماده یا پیش ساخته

بیشتر بخوانید: انواع کابینت آشپزخانه

 

علت کم هزینه بودن کابینت های آماده یا پیش ساخته چیست؟

هزینه طراحی، برش و در نهایت ساختن این سبک کابینت بسیار مناسب می باشد و همچنین نصب کردن این مدل کابینت هزینه بسیار کمی را صرف می کند. در واقع هزینه ابتدایی برای تولید این گونه کابینت بسیار کم می باشد و نیازی به سرمایه آنچنانی ندارد.

 

نتیجه گیری

اگر میخواهید در یک مکان موقت مستقر شوید و همچنین مایل به پرداخت هزینه زیادی نمی باشید، کابینت های نیمه آماده یا پیش ساخته بهترین گزینه می باشد. اما به طور کلی به دلیل این که این نوع کابینت دارای طول عمر کوتاهی می باشد، مناسب برای طولانی مدت نمی باشد و پس از مدتی نیازمند صرف هزینه های زیادی می باشد. شما هنگام گزینش این نوع کابینت، حق انتخابی زیادی ندارید و فقط مجبور به انتخاب طرح و رنگ های موجود می باشید.

با کابینت های مجموعه سلام هنر چوب، آشپزخانه خود را که قلب خانه تان است را زیبا و خواستنی کنید. کارشناسان ما در مجموعه سلام هنر چوب، با در نظر گرفتن محیط، به شما بهترین نوع کابینت را معرفی خواهند کرد. یرای داشتن کابینت لوکس آشپزخانه روی این لینک کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *