logo

برای تجربه همکاری لذت بخش با یک تیم حرفه ای حتماً با ما تماس بگیرید

jQuery(".tho-auto-off input").focus(function(){ jQuery(this).attr('autocomplete', 'off'); });

کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

کابینت های آشپزخانه یکی از مهمترین توزیع های هر خانه میباشد که هر خانه ای با توجه به تعداد افراد داخل خانه ای که دارد زیادی را در داخل آشپزخانه به سر میبرد. به همین علت است که بانوان اهمیت زیادی به خانه میدهند و به زیبایی و همچنین محیط آشپزخانه توجه بسیاری میکنند. امروزه با پیشرفت علم داشتن کابینت های سبک و با طراحی تنوع موجب شده انواع نختلفی داشته باشند. حال ما قصد داریم که در این بخش کابینت های نئوکلاسیک را بهش ما معرفی کنیم ؟

کابینت نئوکلاسیک چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

کابینت نئوکلاسیک با توجه به سبکی که از کابینت های میگن دارد که با توجه به سبک های مدرن و کلاسیکی که دارد از هر کدام از این سبک ها یک نوع خصوصیت برخوردار شده است. به طور خلاصه وار بخواییم بگویم کابینت های نئوکلاسیک با توجه به شکل و طراحی ساده ای که دارد باعث شده تا به عنوان یک کابینت کلاسیک محسوب شود. یکی از نکاتی که باید به آن توجه بسیاری داشته باشید استفاده از چوب های طبیعی میباشد. کابینت های چوبی و ام دی اف با یک روشکن چوبی استفاده میشود که کاملا مناسب آشپزخانه های بزرگ میباشد. از لحاظ هزینه ای میتوان گفت نسبت به کابینت های کلاسیک ارزان تر و از نطر کابینت های مدرن گران تر میباشد .

تفاوت کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک چیست؟

یکی از سوال های بسیار متعددی که بسیاری از کارفرماها میپرسند کابینت های کلاسیک و نئو باهم چه تنفاوت هایی دارند. در مجموعه سلام هنر چوب تصمیم گرفتیم در این بخشی از مقاله از اشاره هایی بکنیم. از نظر ظاهری و همچنین فنی کابینت های کلاسیک و نئو به غیر از تفاوت دراای شباعت های زیادی میباشد:

بخوایم به صورت کامل محصول های کلاسیک و همچنین نئوکلاسیک را با هم مقایسه کرد بیشتر از اینکه باهم تفاوت داشته باشند از کاربردهای زیادی برخوردار میباشد. کابینت های کلاسیک و نئو هر دو از قسمت های بسیار کوچیکی تشکیل شده اند که از جمله میتوان به حکاکیث های ک انجام شده اند و همچنین جنس موارد مصرفی اشاره کنیم. به همین دلیل این دوتا سبک متفاوت به همدیگر شباهت زیادی دارند. که بسیاری از افراد حتی از کلمه نئو استفاده نمیکنند و میگویند کابینت های کلاسیک. یکی از نکات دیگر رنگ کابینت ها میباشد که به عنوان یک نکته بسیار مهم باید به آن توجه بسیاری داشته باشید.

به عنوان مثال میتوان گفت در ساخت کابینت های نئو از رنگ هایی پولیشی استفاده میشود اما در کابینت های کلاسیک از رنگ های پلی اورتان استفاده میشود. که به غیر از نوع رنگشان  ظاهر حکاکیشان هم کاملا متفاوت میباشد. یکی از نکاتی که باید توجه داشته باشید  ظاهر و شکل ستون ها میباشد که باعث تفاوت بین این دو میشود. همچنین تفاوت های دیگری دارند مانند:

1- طراحی آسان تر نسبت به شیوه کلاسیک

2- قیمت رخیص تر نسبت به کابینت چوبی کلاسیک

3- حفاظت و تمیزکاری آسان تر در قیاس با کابینت های منبت کاری شده

4- مدرن تر و بروز تر از کابینت آشپزخانه کلاسیک

تفاوت کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک چیست؟
تفاوت کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک چیست؟
تفاوت کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک چیست؟

ویژگی‌ها، مزایا و معایب کابینت نئوکلاسیک چیست؟

کابینت های نئوکلاسیک با توجه به طراحی ساده و شیکی که دارد برای بررسی با دقت بسیار زیادی مورد توجه قرار میگیرد. کابینت های نئوکلاسیک در رنگ های متفاوت و بسیار زیادی تولید میشود اما رنگ های طوسی، سفید یکی از پرطرفدارترین رنگ هایی میباشد که بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. طرح ها و همچنین ایده هایی اجرا شده است از قرن 19 و 18 اروپا میباشد به همین دلیل حکاکی های صورت گرفته در این کابینت ها از المان های آن دوره بوده است. یکی از نکتنی که باید به آن توجه داشته باشید تقارن بودن حکاکی ها میباشد و همچنبندر انواع آشپزخاتنه ها مورد استفاده قرار میگیرد.

رنگ های موجود در کابینت های آشپزخانه نئو معمولا همیشه ملایم و سرد بوده است.کابینت های نئو کلاسیک با توجه به ارتفاع زیادی که دارد در بعضی از مواد حتی ممکن است به سقف برخورد کند، به همین دلیل به عنوان یک کابینت بسیاز بزرگ و جادار محسوب میشود. یکی از مواد تشکیل شدهنده این کابینت ها میتوان از متریال استفاده کرد که با روکشی از جنس سنگ پا به عرصه تولیدات میگذارد. در آشپزخانه های نئوکلاسیک دیگر نمیتوانید هر نوع ترئینی و وسایل مدرن را خریداری کنید، بهترین گذینه استفاده از رنگ های سنتی تر میباشد.

برای آشنایی بیشتر با این محصول نمونه کار کابینت نئوکلاسیک را مشاهده بفرمایید .

کابینت نئوکلاسیک با چه متریالی ساخته می‌شود؟

کابینت نئوکلاسیک با چه متریالی ساخته می‌شود؟

در کابینت های مدل نئوکلاسیک استفاده از چوب طبیعی یکی از شایع ترین موادی میباشد که به دلیل اینکه برای طراحی آسان تر در ساخت کابینت ها تاثیر بسیار زیادی دارد. یکی از مهم ترین مواد موجود میتوان به ممبران اشاره کرد که به غیر از کابینت های چوبی بر داخل ام دی اف ها قرار دارد. برای ایجاد و تشکیل طرح ها از دستگاه های سی ان استفاده میکنند. با استفاده از این دستگاه ها میتوانید انواع طراح های مورد نطر خودتان را به وجود آورید.

قیمت کابینت نئوکلاسیک

خیلی از افراد مصرف کننده هستند که به غیر از اینکه به زیبایی آشپزخانه خود توجه بسیاری میکنند به دنبال کابینتی ارزان قیمت هستند، که با اهمیت دادن قیمت ممکن است ایده و نظر خود تغییر کند. قیمت این نوع از کابینت ها از طرح های ماهرانه و مترسال تشکیل شده است . برای مثال میتوان گفت کابینت نئوکلاسیک به دلیل طرح های کمتری که دارد با قیمت های مناسب تری از نوع کابینت های کلاسیک وارد عرصه تولیدات شده است.

قیمت کابینت نئوکلاسیک
قیمت کابینت نئوکلاسیک

تفاوت کابینت نئوکلاسیک و ممبران

نئوکلاسیک یک نوع سبکی از معماری میباشد در طراحی خنه و آشپزخانه تاثیر بسیار زیادی دارد . اما ممبران یک نوع کابینت هایی میباشد که دارای طرح هایی حرفه ای با دستگاه سی ان سی ایجاد شده است. که سپس از روکش های پی وی سی پوشیده میشود.

تفاوت کابینت نئوکلاسیک و ممبران
تفاوت کابینت نئوکلاسیک و ممبران

رنگ‌های رایج کابینت نئوکلاسیک

یکی از پرطرفدار ترین رنگ ها در کابینت های آشپزخانه نئوکلاسیک میباشد که در رنگ های روشن و سرد طراحی شده است از جمله خاکستری، سفید، آبی تیره و خاکستری میباشد. طیف رنگ هایی که تولید شده است بیشترین کاربرد را در آشپزخانه دارد. به غیر از رنگ های روشن، رنگ های مشکی، سبز، زرد، و همچنین قرمز در این کابینت ها به کار گرفته شده اما فقط به صورت توناژ مورد استفاده قرار گرفته شده است.

تزئینات در آشپزخانه نئوکلاسیک

تزئینات در آشپزخانه نئوکلاسیک

با توجه به اینکه کابینت نئوکلاسیک دارای یک طراحی بسیار ساده ای دارد، میتوان با کمی خلاقیت شکل ظاهری را تغییر داد. به عنوان مثال میتوان با استفاده از پرده های خوش نقش و نگار با رنگی دلنشین و همچنین گلدان های سبز و.. زیبایی آن ها را بیشتر کنید. در آشپزخانه های نئوکلاسیک برای زیباتر شدن بهتر است که از یک لوستر آویزان و ساده استفاده کنید، به غیر از این حتی میتوانید از نورهای مخفی و یا دکوری برای زیباتر شدن کابینت هایتان رد آشپزخانه استفاده کنید.

دستگیره‌های کابینت نئوکلاسیک

در کابینت های سبک نئو کلاسیک میتوانید با استفاده از دستیگره های طرح دار و منحنی زیبایی کابینت هایتان را بیشتر کنید. بهتر است که در این نوع از کابینت ها از دستیگره های مدرن و بلند استفاده نکنید.

درب شیشه‌ای در کابینت نئوکلاسیک

یکی از ویژگی های مشابه تمامی کابینت های نئو کلاسیک درب های شیشه ای میباشد که شما میتوانید با چیندن ظروف چینی و تزئینی و… جلوه بهتری به کابینت هایتان بدهید. یکی از ویژگی های این محصول نور ال ای دی میباشد که ظرف داخل کابینتتان را درخشان تر نشان دهد.

درب شیشه‌ای در کابینت نئوکلاسیک

برای مشاوره درباره کابینت نئوکلاسیک تماس بگیرید 09121076269

جزیره آشپزخانه

بیشتر مصرف کنندگان در خانه های بزرگ و متوسط درخواست جزیره از نوع نئوکلاسیک دارند. بهتر که بدانید داشتن جزیره به سبک نئو کلاسیک فضای بسیار زیبایی به آشپزخانه شما ایجاد میکند، که یمتوانید فضای خود را منحصر به فرد کنید.

دیوار‌ها و رنگ کاشی‌ های آشپزخانه نئوکلاسیک

دیوار‌ها و رنگ کاشی‌ های آشپزخانه نئوکلاسیک

اگر دوست دارید که آشپزخانه ای با سبک قرن 18 و 19 را داشته باشید ، به شما پیشنهاد میکنیم که کاشی های دیوار و کف زمینتان را هم رنگ و شبیه به هم انتخاب و طراحی کنید و برخی از افراد که دیواره هایشان کاشی ندارند بهترین گذینه استفاده ار کاغذ دیواری میباشد.

لوازم برقی در آشپزخانه نئوکلاسیک

بهتر است که در انتخاب لوازم برقی خود توجه بسیاری کنید تا با انتخاب لوازمی ساده کابینت های شما به چشم بیاید .

مزایا و معایب کابینت نئوکلاسیک چیست؟

کابینت نئوکلاسیک حاوی مزایای زیادی میباشد که یکی از گرانبهاترین فواید آن ظاهری زیبا میباشد. زیبایی این نوع از کابینت ها باعث شده تا بتوان به عنوان یک دکوراسیونی استفاده کرد. کابینت‌های نئوکلاسیک تشکیل شده از رنگ های بسیار متفاوتی میباشد . با اینکه کابینت‌های نئوکلاسیک در مدل های گوناگونی طراحی شده اند اما به دلیل اینکه کاملا ساده میباشد به عنوان یک کابینت کلاسیک نامیده میشود. بهتر است که بگویم این کابینت ها در برابر کابینت های ام دی اف بسیار مقاوم تر میباشد که با رطوبت گرفتن هیچگونه آسیبی نمیبیند.

مزایا و معایب کابینت نئوکلاسیک چیست؟

چند نوع کابینت نئوکلاسیک وجود دارد؟

یکی از دسته بندی های کابینت نئوکلاسیک با توجه درب هایشان مدل سازی میشود. در این نوع از دسته بندی ها کابینت نئوکلاسیک به سه دسته تقسیم میشود: روکش چربی، تمام چوب، رنگ پوششی. کابینت هایی ک دارای پوششی چوبی هستند از مغز ام دی اف با یک روکشی از چوب طبیعی هستند. اما کابینت های تمام چوب نئوکلاسیک از بدنه و همچنین درب های چوبی تشکیل شده است که سمت دیگری میتوان گفت که کابینت نئوکلاسیک با رنگ پوششی تمام ام دی اف از رنگ های خارجی تولید شده است . توجه داشته باشید که کابینت نئوکلاسیک به دلیل تمام چوب بدنشان از قیمت بالایی برخوردار هستند که ماندگاری زیادی دارد.

چرا کابینت‌های نئوکلاسیک سفید پرطرفدار هستند؟

چرا کابینت‌های نئوکلاسیک سفید پرطرفدار هستند؟

در بین انواع طیف رنگی که در این نوع از سبک کابینت ها وجود دارد میتوان به رنگ های سفید که یکی از پرطرفدار ترین ها میباشد اشاره کرد. کابینت نئوکلاسیک به رنگ سفید  به دو روش مختلف تولید میشود، روش اول کابینت نئوکلاسیک با استفاده از ام دی اف های سفید تولید میشود، روش دوم استفاده از روکش های بلوطی بر روی این کابینت ها میباشد. یکی از دلایل پرکاربردترین استفاده از رنگ سفید برای جلوه بهتر شدن خانه میباشد، اما بهتر است افرادی که آشپزخانه ای کوچیکی دارند از این رنگ استفاده نکنند.

در خرید کابینت نئوکلاسیک به چه نکاتی باید توجه کرد؟

کابینت‌های نئوکلاسیک با توجه به دکوراسیون بسیار زیبایی دارد، یکی از پرطرفدارترین سبک های کابینت میباشد . طراحی این کابینت ها به گونه ای است که تشکیل شده از کابینت های مدرن و کلاسیک میباشد. با توجه به اینکه افراد مصرف کننده به کیفیت و جنس محصول مورد نطرشان توجه بسیاری میکنند چند نکته است که بهتر است قبل از خرید باید توجه بسیار زیادی داشته باشید. یکی از نکاتی که باید به آن توجه بسیاری کنید جنس ام دی اف میباشد که باید حتما از برند های استداندارد تولید شده باشد. جنس و کیفیت رنگ روی کافیت ها یکی از اصلی ترین نکاتی است که در صورت مرغوب نبودن موجب پایین اومدن کیفیت کابینت ها میشود.

توضیحاتی درباره قیمت کابینت نئوکلاسیک

یکی از سوال هایی که بسیاری از افراد میپرسند دلیل گرون بودن کابینت‌های نئوکلاسیک نسبت به کابینت های مدرن میباشد . یکی از علت های مهم  زیاد بودن قیمت کابینت‌های نئوکلاسیک به دلیل حجم و سازی که دارد میباشد .  جالب است که بدانید کابینت های مدرن هایگلاس و همچنین  ملانیه به دلیل رنگ دلپذیری که دارد نیازی به هیچگونه رنگی ندارد. در نظر داشته باشید که ام دی اف های خام و روکش چوبی نسبت به کابینت های تمام چوب از قیمت پایین تری برخوردار هستند.

برای اطلاع از قیمت کابینت میتوانید صفحه قیمت کابینت را ببینید

سخن پایانی

با قاطعیت میتوان گفت کابینت‌های نئوکلاسیک یکی از به روز ترین نوع کابینت میباشد که از طراحی بسیار خاصی تشکیل شده است. این نوع از کابینت امروزه به دلیل فضای بیشتری که دارد در خانواده های ایرانی بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. اون حس آرامش و سادگی در کابینت آشپزخانه مدرن است و هر دو ویژگی‌ها‌ را در خود دارد. از این که همراه سلام هنر چوب هستید از شما سپاسگزاریم و امیدواریم این مقاله برایتان سودمند و مفید واقع شده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کابینت آشپزخانه جدید، سونا خشک آماده، پیمانکار ساخت کابینت و … با مار در ارتباط باشید.

0
سال ارائه خدمات
0
پروژه اجرا شده

مقالات