logo

برای تجربه همکاری لذت بخش با یک تیم حرفه ای حتماً با ما تماس بگیرید

jQuery(".tho-auto-off input").focus(function(){ jQuery(this).attr('autocomplete', 'off'); });

امروزه به دلیل اوپن بودن آشپزخانه ها طرح و نمای کابینت ها بسیار مهم می باشد از این رو در این مقاله میخواهیم کابینت پلی اورتان را برای شما توضیح دهیم که بسیار زیبا و از نظر کیفیت سطح بسیار بالایی دارد. این کابینت از جنس چوب یا ام دی اف خام میباشد.که روی بدنه ی ام دی اف، رنگ پلی اورتان پوشش داده میشود. کابینت رنگ پلی اورتان ،در مقایسه با دیگر رنگ های کابینت ،کیفیت و مقاومت بسیار بالاتری دارد. هنگامی که رنگ پلی اورتان به بدنه کابینت خام چوبی برخورد میکند، بزرگترین مزیتی که دارد این است که خیلی زود خشک میشود. در واقع کابینت پلی اورتان ،جزء جذاب ترین نوع کابینت های موجود است.

پلی اورتان چیست؟

پلی اورتان درواقع ترکیبی از رزین پلیول ،به وجود می آید. وزن مولکولی این ماده بسیار بالا می باشد.و اگر بر روی سطحی برخورد کند آن سطح را از استحکام و مقاومت بالا تامیین میکند.پوشش پلی اورتان فقط مخصوص سطح خاصی نمی باشد و بر روی تمام سطوح جواب دهی بالا دارد. سطوحی مثل: چوب ، فلز ،سنگ و … کاربرد دارد. افزایش و کاهش دما ،رطوبت و خشکی بیش از حد نمیتواند روی این کابینت تاثیر بگذارد. لازم به ذکر است، کابینتی به اسم کابینت پلی اورتان موجود نمی باشد. بلکه پلی اورتان نوعی رنگ است که، روی ورقه خام چوب زده میشود و بعد از خشک شدن رنگ پلی اورتان ،کابینت را مقاوم میسازد.

 

تفاوت کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک چیست؟

انواع رنگ پلی اورتان:

1- رنگ پلی اورتان به سه صورت :براق(شفاف)،مات و نیمه براق موجود می باشد.که قدرت پوشانندگی و استحکام سازی، در هر سه این ها به یک میزان می باشد در ضمن زیبایی هر کدام از این ها هم ،به یک میزان می باشد. هنگام ساختن کابینت پلی اورتان ،مشتری و یا طراح منزل میتواند از رنگ های ترکیبی هم استفاده کند.انواع رنگ های به کار رفته شده در کابینت های پلی اورتان به شرح زیر می باشد:

علاوه بر آن رنگ پلی اورتان میتوان براساس آب و روغن باشد .رنگ پلی اورتان با آب باعث میشود که خیلی سریع تر خشک شود و رنگ پلی اورتان بر پایه روغن دارای غلظت زیاد می باشد در نتیجه دیر تر خشک میشود.

مراحل ساخت کابینت با پوشش پلی اورتان:

در مرحله اول ساخت کابینت با پوشش پلی اورتان ،چوب خام را سمباده بزنید تا ناهمواری های موجود از بین برود و اگرروی سطح چوب خام، جا افتادگی و یا فضای خالی داشت ، میتوانید از پر کننده های چوب استفاده کنید. بعد از خشک شدن پر کننده ها ،سطح کار را با رنگ پلی اورتان به وسیله قلم موهای مخصوص روی سطح کار می پوشانیم. سپس اجازه میدهیم رنگ پلی اورتان به طور کامل خشک شود.اگر مشتری درخواست کار با شفافیت بالا کرد، از لاک پلی اورتان استفاده میکنیم، که شفافیت کار را بسیار بالا میبرد.از بین پلی اورتان شفاف و پلی اورتان مات ،پلی اورتان براق مقاومت بسیار بالایی دارد و درواقع دارای طول عمر بالاتری هم می باشد.پس اگر کابینت با کیفیت و طول عمر بالایی میخواهید ،پیشنهاد میشود از کابینت با پوشش پلی اورتان شفاف استفاده کنید.

 

مراحل ساخت کابینت با پوشش پلی اورتان

 

مزییت کابینت با پوشش پلی اورتان:

مزییت کابینت با پوشش پلی اورتان

 

نتیجه گیری:

این کابینت از نظر کیفیت، مقاومت و زیبایی بسیار تاییده شده و به کسانی که دنبال کابینت هایی خاص هستن پیشنهاد میشود. کابینت های رنگ پلی اورتان، تمام شرایط آب و هوایی مقاوم بوده و میتواند در مناطق مختلف هوایی ،بهترین مقاومت را از خود نشان دهد. اگر کابینت با ظاهر زیبا، کیفیت بالا و همچنین قیمت بسیار مناسب میخواهید، میتوانید کابینت پلی اورتان را در گزینه های انتخابی خود قرار دهید. مجموعه سلام هنر چوب ،میتواند بهترین انواع کابینت ها از قبیل: کابینت سازی در منطقه 1 و 2 تهران، کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک، کابینت آشپزخانه جدید، پیمانکار ساخت کابینت، کابینت لوکس آشپزخانه، کابینت آشپزخانه مدرن با کیفیت درجه یک،  در اختیار شما عزیزان بگذارد، با راه های ارتباطی زیر با ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *