logo

برای تجربه همکاری لذت بخش با یک تیم حرفه ای حتماً با ما تماس بگیرید

jQuery(".tho-auto-off input").focus(function(){ jQuery(this).attr('autocomplete', 'off'); });

شاید برای شما عزیزان پیش آمده باشد که، بارها برای انتخاب و تعیین متراژ کابینت های خود به کابینت ساز ها اقدام کرده باشید. اما متاسفانه برخی اوقات متراژ کابینت های شما با آن چیزی که سفارش دادید مغایرت ندارد. شما باید حتما توجه داشته باشید که، برای انتخاب و تعیین متراژ کابینت های خود به  متخصصان در زمینه کابینت مراجعه کنید. در واقع محاسبه و تعیین متراژ کابینت ها، توسط اتحادیه کابینت سازان مشخص شده و در اختیار متخصصان کابینت گذاشته میشود. اما مقدار قیمت انواع کابینت آشپزخانه بسته به نوع متریال به کار برده شده، افزایش یا کاهش می یابد. ممکن است گاهی پیش آمده باشد که متراژ به دست آمده توسط شما با متراژ به دست آمده توسط کابینت ساز مقایرت نداشته باشد. در ادامه به مبحث روش متراژ و محاسبه کابینت نیز می پردازیم:

آشنایی با روش متراژ و محاسبه کابینت:

کابینت ها به دو نوع  هوایی و زمینی تقسیم میشوند. که کابینت هوایی، در دیواره های بالایی آشپزخانه زده میشود و در ارتفاع بالا قرار دارند و کابینت های زمینی، به دیواره های پایینی آشپزخانه زده میشوند و در ارتفاع پایین تر نسبت به کابینت هوایی  قرار میگیرد و در دسترس تر می باشد. در واقع کابینت های زمینی برای وسایلی که بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند مناسب می باشند. از آنجایی که میدانیم کابینت هم همانند دیگر سازه ها دارای سایز و متراژ مشخص و استاندارد می باشد. این ابعاد استاندارد به شرح زیر می باشد:

1- کابینت های زمینی:

  1. کابینت های زمینی دارای 57 سانتی متر ،عمق می باشد.
  2. کابینت های زمینی دارای 72 سانتی متر، ارتفاع می باشد.
  3. کابینت های زمینی دارای 100سانتی متر،طول می باشد.

2- کابینت های هوایی:

  1. کابینت های هوایی دارای 30 سانتی متر، عمق می باشد.
  2. کابینت های هوایی دارای 70 سانتی متر ،ارتفاع می باشد.
  3. کابینت های هوایی دارای 100 سانتی متر،طول می باشد.

آشنایی با روش متراژ و محاسبه کابینت

محاسبه متراژ درب نما:

جالب است بدانید درب نما، درب های کابینت نیستند. بلکه درب نما، محلی کنار کابینت شما می باشد که ظاهری سفید رنگ دارند و شما میتوانید آن را ببینید و قابل مشاهده نیز می باشد. در کل درب نماها باید توسط ام دی اف رنگی پوشانده شوند. در واقع درب نماها شامل چندین بخش در آشپزخانه شما می باشد که شامل کاور هود، کاور لباس شویی، کاور ظرف شویی، کاور یخچال و اوپن می باشد.

 

محاسبه متراژ درب نما

1- محاسبه متراژ کاور هود:

کاور هود دارای دو عدد دیواره، یک سقف و یک صفحه پشت می باشد. فضای بین کاور هود و هود باید 95 سانتی متر باشد.

2- محاسبه متراژ کاور ظرف شویی و لباس شویی:

کاور های ظرف شویی و لباس شویی، دارای دو عدد دیواره می باشند و فضای خالی که برای قرار دادن ظرف شویی و لباس شویی قرار میدهند، 65 سانتی متر می باشد.

3- محاسبه متراژ کاور یخچال:

کاور یخچال، دارای دو عدد دیواره می باشد و فضای خالی برای گذاشتن یخچال باید حدود 100سانتی متر باشد، ارتفاع برای گذاشتن یخچال باید 185 سانتی متر و عمق آن 95 سانتی متر باشد.

4- محاسبه متراژ اوپن:

در واقع چون طراحی ها برای نمای اوپن بسیار متفاوت است و اوپن دارای طرح های ساده و طرح های خیلی پیچیده می باشد، متراژ مشخصی برای اوپن تعیین نشده است . فضای اوپن شامل: طبقات، دیواره، صفحه و … می باشد. در واقع فضای اوپن توسط طراح و یا سلیقه مشتری مشخص میشود به همین دلیل متراژ مشخصی برای آن تعیین نشده است.

 

- محاسبه متراژ اوپن

نتیجه گیری:

برای انتخاب طرح و روش متراژ و محاسبه کابینت خود حتما با متخصص مناسب و آگاه مشورت کنید. زیرا عدم مشورت و انتخاب نادرست متخصص برای تعیین متراژ کابینت ها ممکن است برای شما خسارت ها و عوارض جبران ناپذیر ایجاد کند.

مجموعه سلام هنر چوب، تمام تلاش خود را میکند تا بهترین نوع متریال را برای انتخاب کابینت ها پیش روی شما بگذارد. همچنین با وسواس، متخصصانی را در اختیار شما میگذارد تا استاندارد ترین متراژ را برای کابینت های خود انتخاب کنید، برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کابینت آشپزخانه جدید، پیمانکار ساخت کابینت، کابینت لوکس آشپزخانه، قیمت انواع کابینت آشپزخانه و … می توانید با کارشناسان ما از طریق صفحه ی تماس با ما در ارتباط باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *